Uszczelki piankowe

Sprawdź naszą ofertę na uszczelki !

uszczelki produkcja
uszczelki

Uszczelki piankowe

Co to są uszczelki piankowe i do czego służą?

Materiał ten jest powszechnie stosowany w produkcji urządzeń wymagających uszczelnień wodoszczelnych lub hermetycznych. Wykorzystywane są również do produkcji niektórych rodzajów filtrów.

Jakie właściwości mają uszczelki piankowe?

Pianka to dmuchana odmiana gumy. Jednak w przeciwieństwie do gumy pełnej, guma piankowa jest lekka i łatwo ściśliwa. Ogólne właściwości gumy piankowej są takie same jak gumy macierzystej. Wiele materiałów gumowych może być wytwarzanych jako pianka, w tym neopren, nitryl, viton, silikon i EPDM.

Konkretna guma piankowa, której potrzebujesz, będzie zależeć od zastosowania. Najczęściej uszczelki są produkowane z pianki neoprenowej lub pianki EPDM, z których oba są materiałami o zamkniętych komórkach, co czyni je doskonałymi rozwiązaniami do uszczelniania przed wodą i powietrzem.

Możemy również dostarczyć uszczelki o otwartych komórkach, które są bardziej odpowiednie do odporności na temperaturę zarówno w gorących, jak i zimnych środowiskach.

Specyfikacje

W VERMET możemy produkować i dostarczać uszczelki i wkładki piankowe według dowolnej specyfikacji, pracujemy na podstawie szkiców lub rysunków technicznych.

Nasze uszczelki z neoprenu / gąbki piankowej i uszczelki z pianki / gąbki EPDM są produkowane w kolorze czarnym lub białym, a uszczelki z pianki polietylenowej mogą być dostarczane w wielu kolorach, w zależności od wymaganej jakości.

Uszczelki  mogą być dostarczane w różnych grubościach (od 1 mm do 25 mm), w zależności od wymaganego materiału bazowego pianki.

Uszczelki piankowe z podkładem samoprzylepnym:

Podkład samoprzylepny można zastosować do większości dostarczanych przez nas uszczelek piankowych. Uszczelki piankowe samoprzylepne mogą ułatwić aplikację podczas mocowania jako pomoc z trzeciej ręki.

Aby uzyskać więcej informacji na temat różnych typów uszczelek piankowych, które możemy dostarczyć, odwiedź naszą sekcję materiałów piankowych na stronie internetowej.

Pozostałą ofertę naszej firmy znajdą Państwo również na stronie www.podkladki.net

Zadzwoń lub napisz nasi doradcy chętnie pomogą!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz dział obsługi klienta szybko i profesjonalnie udzieli odpowiedzi na twoje pytania.

Również w ofercie

Sprawdź, może właśnie takiej uszczelki szukasz

Uszczelki z Filcu

Sprawdź ofertę!

Uszczelki korkowe

Sprawdź ofertę!

Uszczelki miedziane

Sprawdź ofertę!