Uszczelki z teflonu PTFE

Produkcja uszczelek z teflonu PTFE, przyjmujemy zamówienia zarówno na pojedyncze produkty, jak i duże serie uszczelek teflonowych. Na naszej stronie poznasz parametry i właściwości materiału jakim jest teflon, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniego uszczelnienia będzie o wiele mniej skomplikowane.

Jeśli interesują Cię uszczelki z teflonu PTFE, kliknij poniżej i skontaktuj się z nami!

Uszczelki z teflonu ptfe
uszczelka teflonowa

Uszczelka teflonowa

PTFE to syntetyczny fluoropolimer, który nadaje się do szerokiej gamy zastosowań. PTFE jest białym ciałem stałym w temperaturze pokojowej, o gęstości około 2,2 g/cm³ i temperaturze topnienia 327°C. Dodatkowo uszczelki teflonowe nadają się do temperatury pracy w zakresie od -200°C do +260°C. Jest stosowany w podkładkach PTFE, taśmach PTFE lub uszczelkach PTFE w szerokim spektrum branż, w tym w budownictwie, motoryzacji, przemyśle spożywczym i elektrycznym.

Dodatkowo w razie potrzeby podkład klejący można nałożyć na jedną lub obie powierzchnie uszczelki PTFE. 

Ogólna charakterystyka- uszczelki z teflonu PTFE:

 
  • Niski współczynnik tarcia – drugi najniższy ze wszystkich materiałów stałych. To znaczy, że PTFE nadaje się do większości ruchomych części, dzięki czemu przesuwają się po powierzchniach gładko i przy mniejszym wysiłku. Nadaje się do łożysk, kół zębatych i większości części ślizgowych.
  • Doskonałe właściwości dielektryczne – jeden z najlepszych termicznie utrwalonych i nieprzewodzących tworzyw sztucznych, dzięki czemu nadaje się na izolatory elektryczne w obwodach drukowanych.
  • Dobra odporność chemiczna – uszczelki z teflonu  PTFE są chemicznie obojętne i nietoksyczne i są stosowane w laboratoriach chemicznych do pojemników i mieszadeł, które mają kontakt z silnymi kwasami.  Dodatkowo uszczelki PTFE są odporne na rozpuszczalniki do 300°C.
 

Zapytaj członka naszego zespołu sprzedaży o więcej informacji na temat naszej oferty uszczelek z teflonu PTFE. Oferujemy indywidualne doradztwo, szybką wycenę, a ponad to konkurencyjne ceny! Zadzwoń lub wyślij zapytanie ofertowe.

Uszczelki PTFE

Popularne uszczelki kołnierzowe do różnego rodzaju połączeń kołnierzy są również wykonywane z teflonu. Produkcja uszczelek PTFE w zależności od rodzaju uszczelki i ich ilości odbywa się w VERMET różnymi technikami produkcyjnymi. Zawsze dopasowujemy technikę wykonania pod daną uszczelkę, w tym wypadku pod uszczelkę teflonową. Dodatkowo w produkcji uszczelek PTFE wykorzystujemy zarówno czysty teflon, jak i różnego rodzaju mieszanki, które pozwalają uzyskać dodatkowe, wymagane właściwości uszczelnienia. 

Oringi teflonowe

Jednym z podstawowych rodzajów uszczelnień są oringi, wykonuje się je z różnych materiałów w tym również produkujemy oringi teflonowe. Uszczelnienia typu oring dzieki swej prostocie i szerokiemu zastosowaniu są stosowane w wielu instalacjach, maszynach. Oringi teflonowe wykorzystuje się w różnego rodzaju gałęziach przemysłu. Aby zilustrować ten rodzaj uszczelnienia, oring jest to pierścień zamknięty o przekroju okrągłym.

Do produkcji oringów wykorzystuje się materiały elastomerowe:

  •  po pierwsze oringi teflonowe PTFE
  • po drugie oringi NBR
  • po trzecie oringi EPDM
  • a ponad to oringi HNBR
  • oringi FFPM (FKM)
  • oringi silikonowe
  • oringi FPM

Uszczelka teflonowa samoprzylepna

Przy różnorodnym wykorzystywaniu uszczelek teflonowych często zdarza się, że przydatna lub wręcz konieczna jest uszczelka samoprzylepna. Dlatego w VERMET oferujemy taką usługę, w której wykonujemy uszczelki samoprzylepne. Ułatwia to przede wszystkim montaż uszczelki tam, gdzie jest utrudniony dostęp lub po prostu istnieje inna powód zastosowania takiej uszczelki. 

Zadzwoń lub napisz nasi doradcy chętnie pomogą!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz dział obsługi klienta szybko i profesjonalnie udzieli odpowiedzi na twoje pytania.

Również w ofercie

Sprawdź, może właśnie takiej uszczelki szukasz

uszczelki z pianki

Uszczelki piankowe

Sprawdź ofertę!

uszczelki fibrowe

Uszczelki fibrowe

Sprawdź ofertę!

uszczelki miedziane

Uszczelki miedziane

Sprawdź ofertę!

uszczelki korkowe 4

Uszczelki korkowe

Sprawdź ofertę!