Cięcie laserem

Technologia cięcia leserem jest powszechnie stosowana na całym świecie do efektywnego ciecia materiałów zarówno metalowych, jak i niemetalowych. Charakterystyczną cechą dla cięcia laserowego jest punktowe wprowadzanie energii i wysokoenergetycznego strumienia tnącego. Ta metoda zapewnia optymalne wykorzystanie materiału poprzez optymalne rozmieszczenie detali na arkuszu, dzięki niej również wycinamy dowolne kształty z dużą dokładnością. Uzyskujemy też 100% powtarzalność. Otrzymany element po wycięciu charakteryzuje się wysoka jakością wykonania: krawędzie są równe i optymalnie czyste. 

Cięcie laserowa uważa się za najnowocześniejszą, najszybszą oraz najdokładniejszą metodę cięcia blach. Jest idealna do cięcia precyzyjnych, skomplikowanych detali oraz zapewnia powtarzalność wycinanych elementów.

Cięcie laserowe to proces, który w większości przypadków nie wymaga żadnej końcowej obróbki takich jak mechaniczne uszczelnianie lub piaskowanie. Dzięki temu, że metoda cięcia laserowego jest metodą bezdotykowa możliwe jest wycinanie elementów bez powstawania zniekształceń i uszkodzeń.

Laser nadaję się również do znakowania i grawerowania.