Uszczelki korkowe

Sprawdź naszą ofertę na uszczelki korkowe!

uszczelki korek 4
uszczelki korkowe 4

Uszczelki korkowe

W Vermet produkujemy uszczelki korkowe na zamówienie: pojedyncze sztuki, jak i duże serie. Korek jest nadal powszechnie stosowany w przemyśle uszczelek ze względu na wyjątkowe właściwości uszczelniające i elastyczne. Korek jest dostępny w postaci spojonej żywicą naturalną lub bardziej niestandardowych formach np. z dodanymi spoiwami, takimi jak neopren lub nitryl.  Materiał ten jest tani, wodoodporny i niezawodny, idealny do uszczelnienia.

Materiał korkowy znany jest z uszczelniania butelek wina. Wynika to z doskonałej szczelności i wodoodporności, jaką tworzy. Nasze uszczelki korkowe są głównie dostarczane do branży motoryzacyjnej, budowlanej i małej architektury w tych samych celach. Głównym kryterium wyboru materiału uszczelki to określenie zastosowania i jakie substancje wchodzą w kontakt z uszczelką. Korek jest tanim, elastycznym, lekkim i wodoodpornym materiałem, który zapewnia doskonałe uszczelnienie np. w oświetleniu zewnętrznym. Jest również intensywnie stosowany w miskach olejowych samochodów, w których należy uszczelnić olej, tworząc długoterminowe rozwiązanie problemu wycieków i przesiąkania.

Korek jest doskonałym materiałem bazowym do tłumienia dźwięku i jest szeroko stosowany pod sprężarkami lub pompami o dużej wytrzymałości, aby zapobiec nadmiernemu poziomowi hałasu. Nasza oferta uszczelek korkowych ma strukturę zamknięto komórkową, dzięki czemu pochłaniają hałas z pogłosu maszyn ciężkich.

 

Gatunki uszczelek korkowych

W zależności od zastosowania  uszczelki korkowe mogą być dostosowane do Twoich wymagań. Ponieważ korek nadaje się do wielu różnych zastosowań, ważne jest, aby określić, przed czym jest on zabezpieczony. Poniżej przedstawiamy wybór gatunków:

Uszczelki korkowe wiązane żywicą – są lekkie, bez syntetycznego spoiwa. Tani i elastyczny wybór materiałów, często spotykany w reklamach lub tablicach ogłoszeń ze względów estetycznych. Ten gatunek ma mniejszą wytrzymałość i trwałość i jest bardziej jasnobrązowy.

Uszczelki z korka nitrylowego – duża część naszych uszczelek korkowych jest produkowana ze składnikiem wiążącym, w tym przypadku z kauczukiem nitrylowym (NBR). Wygląd tego gatunku różni się od gatunku wiązanego żywicą, ponieważ przedstawia nakrapiany wygląd mieszanki korka i kauczuku nitrylowego w wyniku połączenia obu produktów. Dodanie gumy nitrylowej do struktury komórkowej umożliwia stosowanie tych uszczelek korkowych tam, gdzie jest ciepło i zapewnia uszczelnienie. Te uszczelki są często używane do uszczelniania przed olejami i chemikaliami. Zapytaj członka naszego zespołu sprzedaży o więcej informacji.

Uszczelki korkowe spajane neoprenem – w VERMET mamy również duże zapotrzebowanie na uszczelki korkowe spajane neoprenem. Tym razem do mieszanki korkowej dodawany jest kauczuk neoprenowy (CR), dzięki czemu nadaje się do zastosowań, w których szczelność wody ma kluczowe znaczenie. Wygląd tego gatunku różni się od gatunku wiązanego żywicą, ponieważ przedstawia nakrapiany wygląd mieszanki korka i kauczuku neoprenowego w wyniku połączenia obu produktów. Dodanie gumy neoprenowej do struktury komórkowej umożliwia uszczelnienie w zastosowaniach o wyższej temperaturze, a także zwiększa trwałość uszczelki, gdy woda i warunki pogodowe mają duże znaczenie. Uszczelki te są często używane do uszczelniania przed wodą i zwykle używane zewnętrznie.

Zapytaj członka naszego zespołu sprzedaży o więcej informacji.

Grubości uszczelek korkowych

Asortyment uszczelek korkowych dostarczamy w wielu różnych grubościach, w zależności od wymaganego gatunku i zastosowania. Typowe grubości, które produkujemy to 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 3 mm i 6 mm.

Ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru przy doborze grubości uszczelki korkowej, ponieważ to właśnie ona i stopień kompresji decydują o dokładności uszczelnienia w każdym zastosowaniu. Jeśli masz pomysł na projekt, skontaktuj się z naszym działem sprzedaży, który chętnie doradzi.

Samoprzylepne uszczelki korkowe

VERMET jest w stanie wyprodukować prawie wszystkie gatunki uszczelek korkowych z podkładem klejącym umieszczonym na odwrotnej stronie. Pozwala to na większą dokładność aplikacji, gdy klej jest używany jako trzecia ręka przy mocowaniu.  Samoprzylepne uszczelki korkowe są dostarczane w indywidualnym formacie lub cięte w zwoju w celu ułatwienia demontażu i szybkości montażu. Zapytaj członka naszego zespołu sprzedaży o więcej informacji.

Zadzwoń lub napisz nasi doradcy chętnie pomogą!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz dział obsługi klienta szybko i profesjonalnie udzieli odpowiedzi na twoje pytania.