Uszczelki z filcu

Sprawdź naszą ofertę na uszczelki z filcu! Wykonujemy uszczelki z filcu na indywidualne zamówienia. Produkcja według wytycznych klienta. 

uszczelki filc
uszczelki z filcu

Uszczelki filcowe

Filc syntetyczny jest to włóknina techniczna, dzięki swoim właściwościom stanowi świetną alternatywę dla filcu wełnianego.

Charakterystyka uszczelek filcu syntetycznego:

  • po pierwsze ma wszystkie właściwości włókien poliestrowych
  • po drugie wykazuje lepszą wytrzymałość od filcu na: rozciąganie, zrywanie
  •  po trzecie z łatwością można go zginać
  • dodatkowo wykazuje odporność na większość kwasów i zasad
  • jego temperatura topnienia wynosi około 230 stopni C
  • filc syntetyczny jest tańszy od wełnianego (naturalnego)

Filc naturalny charakterystyka:

  •  po pierwsze posiada właściwości hydrofobowe i hydrofilowe
  • po drugie najwyższa chłonność w porównaniu do innych włókien
  • po trzecie pochłania 40% wody i 100% wilgoci

Filc naturalny dostępny jest w różnych grubościach w zależności od potrzeb klienta, dodatkowo do wyboru w podstawowych kolorach filcu naturalnego: biel i szarość.

Uszczelnienia filcowe

Zastosowanie jakie posiadają uszczelnienia filcowe jest rozległe, ponieważ dzięki swojej uniwersalności sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu. Uszczelnienia filcowe wykonujemy na dowolny rozmiar i kształt, jest to możliwe dzięki zastosowaniu do poszczególnych zamówień odpowiedniej metody wykonania. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz doświadczonej kadrze pracowników jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom. W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi:

Paski filcowe

Z dostępnych w naszej ofercie filców: naturalny i syntetyczny, wykonujemy również paski filcowe. Oprócz uszczelnień w tradycyjnym kształcie produkujemy pasy z filcu docinane na dowolny wymiar. 

Wykroje z filcu

Oprócz uszczelek oraz pasków filcowych wykonujemy również różnego rodzaju wykroje z filcu. Tego rodzaju produkty są zazwyczaj wykonywane z udostępnionego przez klienta projektu, oczywiście w razie potrzeby oferujemy pomoc przy projekcie.

Filc samoprzylepny

Praktycznie na każdy rodzaj czy to uszczelki, czy pasków filcowych, bądź wykroju z filcu jesteśmy w stanie nałożyć podkład samoprzylepny. Jest on szczególnie pomocny przy montażu uszczelki, gdzie jest ograniczony dostęp oraz zapobiega przemieszczaniu się uszczelki.

Podkładki filcowe

Nasza firma produkuje również podkładki z filcu. Produkcja podkładek z filcu odbywa się na indywidualne zamówienia. Podkładki filcowe wykonujemy zarówno z filcu naturalnego, jak i syntetycznego. Do produkcji podkładek filcowych wykorzystujemy takie techniki produkcyjne jak między innymi: cięcie laserem CNC, cięcie wodą, prasy hydrauliczne i mimośrodowe. Jesteśmy producentem podkładek i uszczelnień od ponad 20 lat, przez ten czas pozyskaliśmy wielu klientów, którzy współpracują z nami do dziś. Jeśli szukasz firmy godnej zaufania i z profesjonalnym podejście do klienta, zapraszamy.  Napisz do nas lub zadzwoń w celu uzyskania szczegółowej oferty. Szczegółową ofertę na podkładki znajdą Państwo na naszej drugiej stronie internetowej poświęconej w całości podkładkom: kliknij tutaj.

Zadzwoń lub napisz nasi doradcy chętnie pomogą!

Zapraszamy do kontaktu. Nasz dział obsługi klienta szybko i profesjonalnie udzieli odpowiedzi na twoje pytania.

Również w ofercie

Sprawdź, może właśnie takiej uszczelki szukasz

uszczelki produkcja

Uszczelki z pianki

Sprawdź ofertę!

uszczelki korkowe 4

Uszczelki korkowe

Sprawdź ofertę!

miedź uszczelki

Uszczelki z miedzi

Sprawdź ofertę!